25 طرح اقتصاد مقاومتی در حوزه راه و ترابری استان سمنان تعریف شده است
شاهرود- ایرنا- مدیر کل راه و ترابری استان سمنان گفت: در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری، 25 طرح اقتصاد مقاومتی در حوزه راه و ترابری تعریف شده است.
پنجشنبه، 30 دي، 1395 11:57 ب.ظ
تاریخ خبر: 09/10/1395 

 
به گزارش ایرنا، سید عبدالمجید نژاد صفوی روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی و بررسی طرح های حوزه راه و ترابری که با حضور نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار و جمعی از موثران شهر شاهرود در محل اداره کل راه و ترابری استان برگزار شد، افزود: بزرگ ترین این طرح ها، مسیر دامغان به معلمان است که با توجه به کمبود اعتبارات و اختصاص ندادن بودجه، با همکاری و بسیج کارکنان این مجموعه آغاز شده و 24 طرح باقی مانده نیز همگی بدون یک ریال اعتبار به بهره برداری رسیدند.
وی با اشاره به هزینه های زیاد راهداری، بیان کرد: برای نمونه نصب هر یک کیلومتر گاردریل 125 و هر یک کیلومتر نیوجرسی 200 میلیون تومان هزینه دارد و اگر بخواهیم آن گونه که شایسته مردم است خدمت رسانی کنیم، با توجه به میزان راه های موجود در استان سالانه به 57 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
مدیر کل راه و ترابری استان سمنان افزود: تاکنون بیش از 80 درصد از اعتبار12 میلیارد تومانی استانی راه و ترابری با پیگیری های انجام شده تخصیص یافته است.
نژاد صفوی از اختصاص اعتبار به طرح مسیر بیارجمند-چاه جام و همچنین کلاته خیج خبر داد و گفت: متاسفانه تقاطع غیر هم سطح مجن هنوز به دلیل کمبود اعتبار اجرایی نشده اما شاید بتوان در دهه فجر عملیات اجرایی آن را برای سال آینده آغاز کرد
وی همچنین در پاسخ به نگرانی مردم و مسوولان شاهرود در خصوص طرح آزاد راه حرم تا حرم، تاکید کرد: دو باند مسیر کنونی بزرگراه تهران - مشهد آورده دولت در این طرح است و بنابراین موضوع فاصله30 کیلومتری آزادراه از شاهرود منتفی است و مردم نگرانی در این خصوص نداشته باشند.
مدیر کل راه و ترابری استان سمنان با اشاره به اجرای 108 طرح ملی و 109 طرح استانی کوچک و بزرگ در مدت دو سال، یادآور شد: با توجه به کمبود اعتبارات و تنگناهای اقتصادی بیشتر این کارها با استفاده از ماشین آلات مجموعه و با اتکا به نیروهای انسانی اداره کل راه و ترابری استان انجام شده است.
نژاد صفوی با بیان اینکه کاهش تصادفات جاده ای از سال پیش در دستور کار این اداره کل قرار گرفته، افزود: اصلاح شیب، احداث 30 پارکینگ خاکی و 30 سکوی نماز مسقف، کاشت 23 هزار نهال و نصب روشنایی از جمله اقداماتی است که در این راستا انجام شده است
وی درباره ایجاد ایمنی در مسیر تردد یوز آسیایی نیز گفت: علاوه بر نصب چراغ چشمک زن و دوربین، اعتبار مورد نیاز طرح نیز فراهم شده و در حال انجام مناقصه برای انتخاب پیمانکار است.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی به همراه جمعی از مسوولان و موثران شهر شاهرود، پیش از ظهر پنجشنبه در بازدید از اداره کل راه و ترابری استان سمنان، ضمن پیگیری طرح های این حوزه در شاهرود خواستار انتقال دغدغه مردم این شهر در خصوص مسیر آزادراه حرم تا حرم به مسوولان وزارت راه و شهرسازی شدند
/7358/7359/6167خبرنگار : سروش مولانا ** انتشار دهنده: محسن شاکری

یاد روحانی دانشمند و با اخلاق شیخ ابراهیم وحید دامغانی را گرامی می داریم

پیگر روحانی جلیل القدر حجت الاسلام و المسلمین شیخ ابراهیم وحید دامغانی در موخ 15 مرداد 94 با شرکت حضرت آیت الله شبیری زنجانی مشاور ریاست محترم قوه قضائیه و برادر مکرم حضرت آیت زنجانی مرجع تقلید ...

دوشنبه، 23 مرداد، 1396 11:28 ب.ظ

مشاهده یک راس آهو در دشت قوشه

دو اتفاق زیبا در یک روز، توفیق داشتم در جشن علی علی(نوسال) ۱۵ مرداد تویه دروار که هر ساله به شکرانه برداشت محصولات گندم و...

دوشنبه، 23 مرداد، 1396 11:28 ب.ظ

پنجمین کنگره ملی و دومین جشنواره خودمراقبتی و آموزش بیمار آغاز به کار کرد

پنجمین کنگره ملی و دومین جشنواره خودمراقبتی و آموزش بیمار با هدف آگاهی بخشی و تبادل آخرین یافته های علمی به مدت سه روز در تالا امام درحال برگزاری است.

جمعه، 06 مرداد، 1396 07:01 ب.ظ

دومین جشنواره خود مراقبتی و آموزش بیمار برگزار می شود

دکتر عبدالرحمان رستمیان، رئیس کنگره ملی و دومین جشنواره خودمراقبتی و آموزش بیمار با اشاره به راهکارهای طلایی افزایش کیفیت زندگی بیماران، کاهش هزینه و عوارض بیماری گفت: توجه به موضوع خودمراقبتی و آموزش بیماران بسیار حائز اهمیت است

پنجشنبه، 05 مرداد، 1396 03:40 ب.ظ

کاهش بروز یک سوم سرطان ها با خود مراقبتی

رئیس پنجمین همایش خود مراقبتی و آموزش بیمار گفت: از طریق خود مراقبتی می توان یک سوم سرطان ها را کنترل کرد و مانع از بروز آن شد.

پنجشنبه، 05 مرداد، 1396 03:39 ب.ظ
تمامی حقوق متعلق به سایت دکتر رستمیان است.
طراحی و پیاده سازی : حسین رضیئی