بعضی رستورانها داشتن قلیان را افتخار و ژست می‌دانند/ افزایش عوارض سیگار منجر به کاهش مصرف می شود
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم با انتقاد از عدم افزایش منطقی عوارض سیگار در برنامه ششم توسعه، گفت: بدون شک با مالیات مناسب بودجه ای حدود ۱۰هزار میلیارد تومان بدست آوریم اما اکنون یک پنجم آن را هم دریافت نمی کنیم.
يکشنبه، 03 بهمن، 1395 12:58 ق.ظ
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵
 عبدالرحمان رستمیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره علت مخالفت با افزایش عوارض سیگار، افزود: متاسفانه یا ضرر و زیان سیگار  را نمیدانیم  یا از آمارهای  عوارض بر  دخانیات دنیا اطلاع نداریم که هر دو برای اشخاص تصمیم گیر  کشور گناه است.
نماینده مردم دامغان در مجلس نهم، ادامه داد: در برنامه ششم عوارض سیگار نسبت به سال قبل یعنی سال 95 کمتر شده است که این جای تاسف دارد چراکه یا لابی‌های کارخانه‌های دخانیات  قوی بود یا کمیسیون بهداشت نتوانست نمایندگان را قانع کند که عوارض مناسبی برای سیگار وضع شود.
وی ادامه داد: از سویی دیگر دولت هم  حرف کارشناسان بهداشتی و کمیسیون بهداشت را جدی نگرفت و بیشتر به جای مدافع بودجه  و سلامت کشور، مدافع کارخانه های سیگار  بوده است که امروز  بعضی رستورانها داشتن قلیان را  افتخار و ژست میدانند.
این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: متاسفانه  سال 96 نسبت به سال95 عوارض سیگار کمتر شده است و عوارض تولید داخل ، تولید مشترک و واردات  در برنامه ششم نسبت به کمیسیون تلفیق بودجه سال قبل کاهش یافته است همچنین مدافعان جلوگیری از افزایش عوارض دخانیات  ضمن اینکه نمی‌دانند جایگاه میزان عوارض ایران نسبت به کشورهای دیگر چقدر است  تحقیق نکردند که آمارها را پیدا کرده و به حرف های کارشناسی بها دهند.
رستمیان تاکید کرد: از طرفی ایران در کاهش عوارض سیگار دارای رتبه است به گونه ای که از آخر اول هستیم.
نماینده مردم دامغان در مجلس نهم، با انتقاد از اینکه گاهی به قانون های خوب عمل نمی کنیم، ادامه داد: طبق قانون از سال 85 باید سالانه 10درصد به عوارض خرده فروشی دخانیات  اضافه می شد  که فقط 2 سال آن شکل اجرایی به خود گرفت.
وی افزود: واقعیت آن است که پاسخگوی تصمیم خود برای  مردم نیستم درحالی که می توانستیم با مالیات مناسب  بودجه ای حدود 10هزار میلیارد تومان بدست آوریم  که سلامت ورزش و آموزش از آن سود ببرند اما اکنون یک پنجم آن را هم دریافت نمی کنیم.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم، با بیان اینکه مجلس مغز متفکر کشور است و باید پیشبرنده کشور باشد، گفت: چرا به گونه ای عمل می شود که در میان کشورها کمترین مالیات را دریافت می کنیم؛ طبق تحقیقات  علمی افزایش عوارض سیگار منجر به کاهش مصرف می شود  این درحالی است که ما مسلمان هستیم و باید با این پشتوانه اعتقادی و مذهبی بیشتر مراقب سلامت مردم باشیم./
پایان پیام

یاد روحانی دانشمند و با اخلاق شیخ ابراهیم وحید دامغانی را گرامی می داریم

پیگر روحانی جلیل القدر حجت الاسلام و المسلمین شیخ ابراهیم وحید دامغانی در موخ 15 مرداد 94 با شرکت حضرت آیت الله شبیری زنجانی مشاور ریاست محترم قوه قضائیه و برادر مکرم حضرت آیت زنجانی مرجع تقلید ...

دوشنبه، 23 مرداد، 1396 11:28 ب.ظ

مشاهده یک راس آهو در دشت قوشه

دو اتفاق زیبا در یک روز، توفیق داشتم در جشن علی علی(نوسال) ۱۵ مرداد تویه دروار که هر ساله به شکرانه برداشت محصولات گندم و...

دوشنبه، 23 مرداد، 1396 11:28 ب.ظ

پنجمین کنگره ملی و دومین جشنواره خودمراقبتی و آموزش بیمار آغاز به کار کرد

پنجمین کنگره ملی و دومین جشنواره خودمراقبتی و آموزش بیمار با هدف آگاهی بخشی و تبادل آخرین یافته های علمی به مدت سه روز در تالا امام درحال برگزاری است.

جمعه، 06 مرداد، 1396 07:01 ب.ظ

دومین جشنواره خود مراقبتی و آموزش بیمار برگزار می شود

دکتر عبدالرحمان رستمیان، رئیس کنگره ملی و دومین جشنواره خودمراقبتی و آموزش بیمار با اشاره به راهکارهای طلایی افزایش کیفیت زندگی بیماران، کاهش هزینه و عوارض بیماری گفت: توجه به موضوع خودمراقبتی و آموزش بیماران بسیار حائز اهمیت است

پنجشنبه، 05 مرداد، 1396 03:40 ب.ظ

کاهش بروز یک سوم سرطان ها با خود مراقبتی

رئیس پنجمین همایش خود مراقبتی و آموزش بیمار گفت: از طریق خود مراقبتی می توان یک سوم سرطان ها را کنترل کرد و مانع از بروز آن شد.

پنجشنبه، 05 مرداد، 1396 03:39 ب.ظ
تمامی حقوق متعلق به سایت دکتر رستمیان است.
طراحی و پیاده سازی : حسین رضیئی