وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران سمنان:
وضعیت بهداشت و درمان استان خوب است اما مطلوب نیست
دوشنبه، 02 مرداد، 1396 02:40 ق.ظ
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وضعیت بهداشت و درمان استان سمنان خوب است اما مطلوب نیست که باید تلاش بیشتری در این زمینه صورت گیرد.
به گزارش خبرنگار مرآت، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه افتتاح طرح های دانشگاه علوم پزشکی سمنان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم از اقدامات دولت در حوزه بهداشت و درمان نسبتا راضی هستند، گفت: دولت اولویت خود را سلامت مردم قرار داد که این امر نیاز مردم را تا اندازه زیادی رفع کرد.
وی، تامین دارو، بیمه کردن 10 میلیون نیازمندان،  اضافه کردن بیش از یک چهارم تخت های بیمارستان ها را از اقدامات دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد و افزود: این اقدامات رضایت نسبی مردم را به همراه داشت ونه رضایت مطلق آنها را.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه  اولویت دولت دوازدهم ادامه طرح تحول سلامت خواهد بود، اظهار کرد: مجلس نیز در این موضوع رئیس جمهور را کمک خواهد کرد.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه همه به این باور رسیده اند که هزینه کردن در بخش سلامت سرمایه گذاری است، بیان کرد: برای داشتن ملتی سالم که بتواند در حوزه اقتصادی نیز نقش آفرین باشد.
وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت یک ضرورت بود، گفت: دولت این موضوع را خوب شناخت و مسیر خوبی را دنبال کرد و البته با مشکلاتی مواجه  بود.
وزیر بهداشت دولت یازدهم، یکی از مشکلات طرح تحول سلامت را پیش بینی نشدن سرانه ۱۱میلیون نفری که رایگان بیمه شدند برشمرد و گفت: خوشبختانه در بودجه سال۹۶ این نقیصه برطرف شد و آنچه مربوط به گذشته است، حتما مدیریت می شود همچنان که سال گذشته دولت و مجلس تمهیداتی را پیش بینی کرده بودند، در سال جاری هم پیش بینی می کنند و جای نگرانی نیست.
قاضی زاده هاشمی درخصوص بدهی طرح بیمه های سلامت افزود: سرانه بیمه افراد بیمه شده پیش‌بینی‌نشده بود که باعث معوقات شد.
وی همچنین تصریح کرد: سفره‌ای را پهن کردیم که در طول ۲۴ساعت در حوزه بهداشت و درمان از آن ارتزاق می‌کنیم و این سفره برای ما هرروزه هزینه‌ای خواهد داشت و و اگر سرانه ای وجود نداشته باشد صورت حساب هزار میلیاردی و... در طول سال به همراه خواهد آورد.
وزیر بهداشت دولت یازدهم با بیان اینکه این نقص در طول بودجه سال۹۶ برطرف خواهد شد، اظهار کرد: این معوقات همچنان سال گذشته توسط دولت و مجلس پرداخت می‌شود.
وی با تاکید بر تسریع در امر پرداخت معوقات در حوزه سلامت گفت: باید سریعتر از شرمندگی طلبکاران و کسانی که به ما دارو فروختند بیرون آییم چراکه صنعت دارو و نظام دارویی متأثر شده و آسیب‌دیده است و امیدواریم آن‌ها را بتوانیم از نگرانی در بیاوریم.
قاضی زاده هاشمی ادامه داد: با تشکیل کابینه جدید و آغاز کار دولت دوازدهم  که البته دولت متصل است  و با دستورات رئیس‌جمهور مشکلات موجود برطرف شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وضعیت بهداشت و درمان استان خوب است اما مطلوب نیست و باید تلاش کنیم، گفت: وجود مدیران خوب و هبستگی در این استان باعث وضعیت مطلوب حوزه سلامت است.
وی با اشاره به اینکه تعداد دانشگاهها در مطابق با استان های دیگر در این استان بیشتر است، بیان کرد: فارغ التحصیلان علاقه مند هستند در سرزمین  خود خدمت کنند که این به خودی خود نقطه قوت است.
قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه زیرساخت ها نیز کمبودهایی داشته که در این دولت  تا اندازه ای برطرف شده است، گفت: بخشی از این مشکلات در بخش بهداشت حداکثر در دوسال آینده تماما برطرف خواهد شد.
وزیر بهداشت دولت یازدهم با اشاره به اینکه بخش درمان نیازمند به بهسازی و نوسازی است، افزود: این بخش نیازمند ارتقا کیفیت خدمات، افزایش تعداد متخصصین و فوق تخصص، ایجاد نظام ارجاع و حمایت بیشتر از نیازمندان است.
وی با اشاره به سرمایه گذاری برای دانشگاه های استان جهت قرار گرفتن در تراز بین المللی، گفت: باید این امر برای یکی دو دانشگاه استان صورت گیرد تا در تراز بین المللی  بتوانند نقش ایفا کنند.
وزیر بهداشت دولت یازدهم با بیان اینکه دانشگاههای استان نیز باید در حوزه فناوری هم بتوانند سرمایه ایجاد کنند، خاطرنشان کرد: دانشگاهها برای کشور می توانند از طریق شرکت های دانش بنیان در کنار اتشغال زایی ارز آور و سود آور هم باشند.
انتهای پیام/
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

یاد روحانی دانشمند و با اخلاق شیخ ابراهیم وحید دامغانی را گرامی می داریم

پیگر روحانی جلیل القدر حجت الاسلام و المسلمین شیخ ابراهیم وحید دامغانی در موخ 15 مرداد 94 با شرکت حضرت آیت الله شبیری زنجانی مشاور ریاست محترم قوه قضائیه و برادر مکرم حضرت آیت زنجانی مرجع تقلید ...

دوشنبه، 23 مرداد، 1396 11:28 ب.ظ

مشاهده یک راس آهو در دشت قوشه

دو اتفاق زیبا در یک روز، توفیق داشتم در جشن علی علی(نوسال) ۱۵ مرداد تویه دروار که هر ساله به شکرانه برداشت محصولات گندم و...

دوشنبه، 23 مرداد، 1396 11:28 ب.ظ

پنجمین کنگره ملی و دومین جشنواره خودمراقبتی و آموزش بیمار آغاز به کار کرد

پنجمین کنگره ملی و دومین جشنواره خودمراقبتی و آموزش بیمار با هدف آگاهی بخشی و تبادل آخرین یافته های علمی به مدت سه روز در تالا امام درحال برگزاری است.

جمعه، 06 مرداد، 1396 07:01 ب.ظ

دومین جشنواره خود مراقبتی و آموزش بیمار برگزار می شود

دکتر عبدالرحمان رستمیان، رئیس کنگره ملی و دومین جشنواره خودمراقبتی و آموزش بیمار با اشاره به راهکارهای طلایی افزایش کیفیت زندگی بیماران، کاهش هزینه و عوارض بیماری گفت: توجه به موضوع خودمراقبتی و آموزش بیماران بسیار حائز اهمیت است

پنجشنبه، 05 مرداد، 1396 03:40 ب.ظ

کاهش بروز یک سوم سرطان ها با خود مراقبتی

رئیس پنجمین همایش خود مراقبتی و آموزش بیمار گفت: از طریق خود مراقبتی می توان یک سوم سرطان ها را کنترل کرد و مانع از بروز آن شد.

پنجشنبه، 05 مرداد، 1396 03:39 ب.ظ
تمامی حقوق متعلق به سایت دکتر رستمیان است.
طراحی و پیاده سازی : حسین رضیئی